Міжнародна науково-практична конференція «Діалог культур: Україна – Греція»

Міжнародна науково-практична конференція «Діалог культур: Україна – Греція»
20-21 вересня 2012 року  у Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв відбулась III Міжнародна науково-практична конференція  «Діалог культур: Україна – Греція».

Конференцію урочисто відкрили почесні гості:

Шинкарук Василь Дмитрович, проректор з наукової роботи НАКККіМ,  академік Академії вищої школи України, професор, доктор філологічних наук;

Сатіріс Коскоріс,  заступник голови спілки греко-сербсько-української дружби трьох святителів та Кирила й Мефодія, богослов;

Цибух Валерій Іванович, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Греції (2005 – 2010), Надзвичайний і Повноважний Посол України в Албанії (2006 – 2010), партійний і державний діяч, дипломат, професор, кандидат філософських наук;

Шевченко Ірина Олександрівна, директор Інституту післядипломної освіти НАКККіМ, доцент, професор кафедри теорії, історії культури і музикознавства, Голова ВГО «Українська бібліотечна асоціація» (УБА), кандидат педагогічних наук.

Під час урочистого відкриття виступили знані науковці,  які зазначили, що проведення конференції є підґрунтям для глибокого пізнання  культур двох країн та їх давніх історичних, духовних, культурних зв’язків. Іноземні гості поділися своїм науковим доробком  у царині вивчення різних аспектів історії Греції та України.

Відповідно до програми конференції протягом двох днів було проведено пленарне засідання, профільні секції та круглий стіл. Учасники  конференції  виступили з цікавими доповідями та  взяли участь у дискусіях.

Перебіг конференції переривався  виступами  унікальних творчих колективів – ансамблю православного монодійного співу «Sakra», зразкового театру «Ладоньки». Така форма проведення заходу  створювала атмосферу радості, гармонії та  емоційного збагачення присутніх .

Загалом  у роботі конференції взяли  участь представники Греції, Росії, Польщі, України, Сербії.

У програмі наукового зібрання було задекларовано роботу 6 секцій.

У секції «Україна – Греція очима молодих», створеній у рамках спільного проекту НАКККіМ та КМАНУМ,  виступили  керівник секції етнології відділення історії Кузьменко М.О. та учні-члени Київської МАН.

Змістовні доповіді та цікаві презентації  представили вихованці Київської Малої академії наук учнівської молоді:
  • Ліпова Анастасія Юріївна, учениця 11 класу СЗШ №185 імені Вернадського Святошинського району, дійсний член МАН;
  • Нестеровський Антон Андрійович, студент ІІ курсу  Фінансово- правового коледжу,дійсний член МАН;
  • Овчарук Евеліна Вікторівна, учениця 11 класу гімназії «Міленіум» №318, дійсний член МАН;
  • Хара Кристина Ігорівна, студентка КНУ імені Тараса Шевченка,дійсний член МАН;
  • Шевчук Павло Вікторович, учень 11 класу гімназії НПУ імені М.П. Драгоманова Шевченківського району, дійсний член МАН;
  • Шувалова Анастасія Сілвестовна, учениця 10 класу гімназії «Академія», дійсний член МАН;
  • Чечуліна Ірина Олексіївна, студентка КНУ імені Тараса Шевченка, дійсний член МАН.

Після учнівських виступів науковці зазначили, що МАНівці представили серію надзвичайно цікавих тем для обговорення. Старшокласники не тільки науково, але й дуже творчо підійшли до підготовки власних виступів.

Завершилася конференція круглим столом з обговоренням подальшої  наукової співпраці між Україною та Грецією.
Отже, III Міжнародна науково-практична конференція «Діалог культур: Україна – Греція» відбулася в атмосфері пізнання  та поєднання двох прекрасних культур, кожна з яких має свій незабутній колори

Джерело: http://kyiv.man.gov.ua