У НАКККіМ відбулась нарада директорів бібліотек

30 жовтня 2014 року в рамках поточних нарад науково-методичного відділу Наукової бібліотеки імені М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка на базі наукової бібліотеки Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв відбулось засідання директорів бібліотек вищих навчальних закладі ІІІ-IV рівнів акредитації міста Києва та області.

З вітальним словом до учасників звернувся перший проректор з науково-педагогічної роботи, доцент В’ячеслав Бойко, зазначивши про важливість роботи вузівських бібліотек впровадження IT-технологій з метою покращення якості освіти у підготовці майбутніх фахівців, які будуть  конкурентоспроможним на ринку праці і відповідати вимогам потенційних роботодавців.

Директор Наукової бібліотеки НАКККіМ Людмила Ястремська зазначила, що постійно впроваджуються нестандартні креативні підходи  для якісної роботи бібліотеки, створено фонд дисертацій, постійно поповнюється бібліотечний фонд: до п’яти тисяч примірників щорічно, і на сьогодні ця кількість становить  понад 70 тисяч примірників.

Юлія Демʼянова, провідний бібліограф наукової бібліотеки НАКККіМ, розповіла про впровадження відкритого доступу до наукових видань академії на базі наукової бібліотеки НАКККіМ. За її словами, забезпечення відкритого доступу саме у мистецькій галузі у країні бажає бути кращим.  Разом з цим, наукова бібліотека НАКККіМ  посідає гідне місце у впровадженні IT-технологій. Так, з нового навчального року на  платформі OJS  функціонують електронні журнали, реферуються та індексуються у міжнародних базах даних. У перспективі, планується запровадити  моніторинг цитованості наукових журналів НАКККіМ.

У свою чергу, професор Валентина Скнар, корифей бібліотечної справи, зауважила: «Простих бібліотечних працівників немає, бо потрібно відстоювати ті інтереси, які тотожні з інтересами читачів. Так, новітні технології, пабліситі, екскурсії, виставки  сприяють популяризації бібліотек. І як наслідок, за результатами соціологічного опитування, усі вузівські бібліотеки виявились дуже достойними для студентів. Таку високу оцінку отримано і від Студентського Парламенту».

В рамках наради Наталія Якуніна, завідувач науково-методичного відділу Наукової бібліотеки імені М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка, повідомила  учасниками про відкриття нової бібліотеки Харківського національного політехнічного інституту, яка являє собою модерний симбіоз сучасних технологій, наукових здобутків та культурно-історичного фундаменту Харьківської школи політеху.

Про нові досягнення у впровадженні сучасних інноваційних технологій розповіла  директор Інституту післядипломної освіти НАКККіМ, голова Національної бібліотечної асоціації України Ірина Шевченко.  Доповідач повідомила про участь НАКККіМ у світовому проекті TRUST (TEMPUS), що передбачає прозорість та відкритість системи якості освіти. «Бібліотека – серце університету, що забезпечує комунікацію. Ми декларуємо організаційну дисципліну і прозорість. Сьогоднішня політика Інституту: гнучкість як умова якості, конструктивність як умова розвитку», -  зауважила  науковець.

Підсумовуючи засідання, директор Наукової бібліотеки НАКККіМ Людмила Ястремська висловила надію на плідну подальшу співпрацю, взаємну підтримку і співтворчість.