Науково-практична конференція «КУЛЬТУРНІ ЦІННОСТІ КРИМУ ТА ДОНБАСУ: ПИТАННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ, ПОВЕРНЕННЯ, СУПРОВОДУ, ЕКСПЕРТИЗИ, ЗБЕРЕЖЕННЯ, МУЗЕЄФІКАЦІЇ».

4 червня 2015 р. в стінах академії розпочинає свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Культурні цінності Криму ТА ДОНБАСУ: питання переміщення, повернення, супроводу, експертизи, ЗБЕРЕЖЕННЯ, музеЄФІКАЦІЇ».Мета конференції полягає в обговоренні широкого кола питань з актуальних проблем музейної практики щодо захисту культурних цінностей в умовах АТО, а також розгляд загальних питань мистецтвознавчої експертизи та оцінки культурних цінностей. Організаторами конференції виступили кафедра мистецтвознавства та експертизи, кафедра суспільних наук НАКККіМ, Центр пам'яткознавства НАН України, Українське товариство охорони пам’яток історії та культури.