Інститут дизайну і ландшафтного мистецтва

Інститут дизайну і ландшафтного мистецтва створений з метою підготовки спеціалістів високої кваліфікації з дизайну середовища, дизайну ландшафту, дизайну інтер’єру, графічного дизайну та реклами й мистецтвознавства.

До складу Інституту входять кафедри:

– дизайну, графіки і реклами;

– ландшафтної архітектури;

– графічного дизайну і реклами;

– мистецтвознавства та експертизи.

Інститут здійснює підготовку спеціалістів денної та заочної форм навчання за напрямами підготовки: «Дизайн» та «Образотворче мистецтво».

Освітні ступені та кваліфікації,

за якими оголошено прийом студентів на 2015 2016 н.р.

Освітній ступінь «бакалавр», спеціалізації:

– дизайнер-художник (графічний дизайн і реклама);

– мистецтвознавець-експерт.

Освітній ступінь «спеціаліст», спеціалізації:

– дизайнер ландшафту;

– дизайнер-художник (графічний дизайн і реклама).

Освітній ступінь «магістр», спеціалізації:

– дизайнер-художник (графічний дизайн і реклама);

– мистецтвознавець-експерт, фахівець з галерейної справи, викладач ВНЗ.

Характеристика спеціалізацій

Дизайн ландшафту. Головною метою дизайнерів ландшафту є створення гармонійного, екологічно здорового довкілля, де мешкає, працює та відпочиває людина. Низка питань, які повинні розв’язувати фахівці такого профілю, охоплює ландшафтне проектування, будівництво й експлуатацію садово-паркових об’єктів, реконструкцію та реставрацію парків – пам’яток садово-паркового мистецтва, вирощування декоративного рослинного матеріалу тощо. Фахівці володіють сучасними технологіями будівництва, комп’ютерним проектуванням ландшафтних об’єктів, уміють самостійно на науковій основі вирішувати складні проблеми ландшафту.

Дизайн інтер’єру. Естетично привабливі зручні інтер’єри, які навколо нас, стали такими завдяки дизайнерам, спеціалізація яких називається «Дизайн інтер’єру». Саме дизайнери в інтер’єрі покликані забезпечити єдність краси та функціональності. Дизайнери створюють оригінальні інтер’єри, комфортні меблі та обладнання, твори прикладного мистецтва, скульптури й живопису, вміють реставрувати старовинні витвори мистецтва.

Майбутні дизайнери вивчають малюнок, кольорознавство та живопис, комп’ютерну графіку, стратегію актуального мистецтва. Студентів навчають, як необхідно вести себе із замовником, як креативно мислити, зважати на поведінку споживачів, розробляти концепцію і впроваджувати її в життя.

Навчання в Інституті забезпечить високий рівень професійних знань і навичок, сформує висококваліфікованого дизайнера.

Графічний дизайн і реклама. Це приваблива, переконлива, ефективна зовнішня й всі інші види реклами. Фірмовий стиль підприємства, виставок, спортивних змагань, розробка товарних знаків, шрифтів, кольорові графічні композиції, проспекти, геральдичні символи, пакування, поліграфічна продукція – це ще не всі напрями, якими займається художник-дизайнер.

У процесі навчання, крім вивчення спеціальних дисциплін: малюнка, живопису, композиції, кольорознавства, скульптури, технологій різних видів друку, комп’ютерної графіки – вивчають основи дизайну середовища, де розміщується реклама. Спеціальність «Графічний дизайн і реклама» є універсальною, знаходить застосування в усіх галузях мистецтва та виробництва, забезпечуючи постійну потребу у фахівцях спеціальності на ринку праці.

Мистецтвознавець-експерт. Підготовка вищезазначених спеціалістів здійснюється провідними фахівцями в галузі, зокрема Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний контроль, Центру реставрації при Національному музеї історії України, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Київського музею російського мистецтва, Музею мистецтв ім. Богдана і Віри Ханенків, Київського музею декоративно-прикладного мистецтва. Практичні заняття з реставрації й експертизи творів мистецтва проводять на базах: Центру реставрації Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Київського музею російського мистецтва, Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського. Для студентів денної форми навчання проводиться виробнича практика на базі фондів Музею декоративно-прикладного мистецтва, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (у рамках угоди між НАККККіМ і Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України).

Умови вступу на навчання

Випускники Інституту дизайну отримують освітній ступінь:

·        «бакалавр» на базі загальної середньої освіти (4 роки навчання);

·        «спеціаліст» на базі середньо-спеціальної або вищої освіти (1,5 року навчання);

·        «магістр» на базі освітніх рівнів «бакалавр», «спеціаліст» (1,5 року навчання).

Фахові випробування:

Освітній ступінь «бакалавр»:

·        українська мова;

·        історія України (сертифікати українського центру оцінювання якості освіти);

Освітній ступінь «спеціаліст»:

Освітній ступінь «магістр»:

·        іноземна мова;

·        творчий конкурс.

Форми навчання: денна, заочна.

Вартість навчання

Магістр

14000 грн

Контактні дані:

Директор Інституту дизайну і ландшафтного мистецтва – доктор політичних наук, професор, Андресюк Борис Павлович.

Дирекція Інституту дизайну: 280-27-02.