Рада молодих вчених, аспірантів та здобувачів НАКККіМ: перші кроки та перспективи

В Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв утворилась Рада молодих вчених у складі якої є майбутня наукова еліта – аспіранти та здобувачі Академії. Рада молодих вчених НАКККіМ створена для того, щоб молоді вчені мали змогу презентувати свої наукові праці, актуальні ідеї, показати новий погляд на розвиток науки й освіти, зарекомендувати себе як на українських теренах, так і кордоном, а також долучитися до міжнаціонального діалогу, обміну досвідом та співпраці зі світовою науковою спільнотою. Рада молодих вчених – це новий, цікавий, перспективний проект, завдяки якому можна ввести багато креативних та інноваційних ідей в науку. Розпочавши нещодавно свою діяльність, Рада вже зробила перші вагомі кроки, зокрема:
  • 2 листопада 2012 року спільно з представниками студентства Академії організовано та проведено зустріч з Президентом Української Асоціації студентського самоврядування (УАСС) Єлизаветою Щепетильниковою. В результаті даного заходу було підписано угоду про вступ СтудРади нашої Академії до УАСС. Безпосередньо присутні на цій зустрічі були і члени Ради молодих вчених НАКККіМ – Сухина Ольга, Голубовська Оксана, Пархоменко Наталія, Кравченко Анастасія, адже тісна співпраця із студентськими організаціями на всеукраїнському рівні, особливо в питаннях науки (координація науково-дослідної роботи студентів, організація олімпіад, конференцій, залучення студентства нашої Академії до наукової діяльності) для Ради є пріоритетним завданням.
  • 8 – 9 листопада 2012 року відбулась Шоста Міжнародна науково-творча конференція, присвячена 10- річчю кафедри  мистецьких технологій: «Культурно – мистецьке середовище: творчість та технології», в організації та проведенні якої, були задіяні члени Ради молодих вчених НАКККіМ, зокрема, Кравченко Анастасія та Комар Володимир стали членами оргкомітету конференції і відповідали за прийом заявок і тез доповідей, реєстрацію учасників під час роботи конференції, технічне забезпечення в проведенні презентацій, майстер-класів та творчих зустрічей. За результатами конференції члени Ради – Бондаренко Ольга, Пархоменко Наталія та Голубовська Оксана підготували звіт, проаналізувавши географію конференції та активність наукової діяльності аспірантів, здобувачів та студентів. Також була здійснена розсилка матеріалів конференції заочним учасникам (відповідальні – Комар В., Голубовська О, Кравченко А.).
  • Члени Студентського наукового товариства та Ради молодих вчених, аспірантів і здобувачів НАКККіМ заслухали наукові доповіді студентів Полук М.А., Борисової М. І., Кар’янчук В.В., Павленко М. О., Мошковської В.О., Лисенко Ю. Ю., Краснолуцького В. К. та рекомендували їх до участі у конкурсі в рамках фестивалю «ЕКСПО-ЗІРКА», завданням якого було оцінити рівень підготовки майбутніх фахівців з менеджменту, маркетингу та виставкового дизайну, ознайомлення їх з передовими сучасними технологіями у виставковій сфері, впровадження новаторських ідей при підготовці фахівців з виставкової справи.
  • На засіданні Ради молодих вчених від 16 листопада 2012 року відбулося нагородження студентів НАКККіМ – учасників і переможців конкурсу наукових робіт «ЕКСПО-ЗІРКА», що відбувся в Українському домі.
  • На разі планується співпраця  з науковими  об’єднаннями закордонних вищих навчальних закладів з питань проведення спільних наукових досліджень, участі у наукових форумах, міжнародного обміну наукових кадрів та виконання грантів, що є одним з основних напрямів діяльності Ради молодих вчених. Вже зараз, студенти і аспіранти НАКККіМ приймають участь в міжнародних конкурсах, конференціях, стажуються та навчаються закордоном. Так, член Ради Ганна Борецька, є вільним слухачем Вестфальського університету імені Вільгельма (Westflische Wilhelms-universitt, скорочено WWU) м. Мюнстер, Німеччина. За ініціативою членів Ради, Г. Борецька провела презентацію діяльності нашої Академії та Ради молодих вчених в даному університеті та запросила німецьких колег до співпраці у науковій сфері.
  • 13 грудня 2012 року кафедрою суспільних наук НАКККіМ була організована наукова студентська конференція «Соціокультурні та політичні трансформації в сучасному українському суспільстві». На нашу думку, дуже важливо залучати студентську молодь до науки та підтримувати ініціативу та цікавість студентів в цій сфері, адже вони вже сьогодні починають робити свої перші кроки, прокладають свій майбутній шлях науковця і є послідовниками сучасних українських вчених. Представники Ради молодих вчених НАКККіМ Рзаєва Нателла та Сухина Ольга виступили з вітальним словом та були залучені до роботи президії конференції.

Рада молодих вчених, аспірантів та здобувачів НАКККіМ молода, тільки починає ставати на ноги, але за її плечима вже є масив виконаної роботи і на цьому зупинятися вона не збирається. Колектив Ради буде щиро радий співпраці та взаємодії з усіма зацікавленими в питаннях науки і освіти особами, як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Підготувала статтю член  Ради, аспірантка 2 року навчання
Рзаєва Нателла Сардарівна